Cseresznye csoportos óvodásaink is részesei voltak a Kertvárosban megrendezésre kerülő nagyszabású Guiness-rekord kísérletnek.

A cél az volt, hogy egy óra alatt 14 ezer virágot ültessen el legalább ezer ember a kertvárosi Viktória-sétányon. Ezzel szemben a rekordkísérletben több mint 1500-an vettek részt, és több mint 16 ezer virágot ültetettek el kevesebb, mint fél óra alatt.

A legnehezebb kihívás nem is az ültetés, hanem a várakozás volt. Már 9 órára meg kellett érkeznünk a regisztrációhoz, de a lapátot csak pontban 10 órakor vehettük kézbe. A 29-es ágyás 400 db palántáját kicsit több, mint 10 perc alatt sikerült elültetnie a résztvevőknek. Ennek a csapatnak részét képezték óvodásaink, akik nagyon lelkesen ásták a földet, helyezték be a virágot, majd végül ismét betemették földdel.

You might also like

Mindennapok az oviban