christmas-tree-2800x1440

Karácsony

Ebben a tanévben is megünnepeltük a Karácsonyt. Az ünnep részeként volt karácsonyfa díszítés, ünnepi teríték, finom falatok. Bábozás segítségével felidéztük Jézus születésének történetét, majd következett a várva várt ajándékok kicsomagolása és birtokba vétele.

karacsonyi falatozas karacsnyfa diszites IMG_20210115_091950 IMG_20210112_092442 20201215_100326 20201215_100552

A Sztárai Mihály Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola a 2021/2022. tanévre gyermekek számára felvételt hirdet iskolai, óvodai tagintézményeibe.

Jelentkezési határidő: 2021 február 26.

Jelentkezési lap kapható:

• az óvodában (Pécs, Viktória u. 2.)
  • letölthető az alábbi linkeken:

Jelentkezési lap – Óvoda>>

Jelentkezési lap – Iskola>>

A kitöltött, aláírt iskolai jelentkezési lapokat szkennelve a titkarsag@sztarai.hu, a óvodai jelentkezési lapokat az ovoda@sztarai.hu e-mail címre lehet elküldeni.

A kitöltött, aláírt nyomtatványok leadhatók még az iskola portáján, illetve az óvodában.

Mese-kép, másképp

A Sztárai Mihály Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola óvodai intézményegysége pályázatot nyújtott be az Emberi Erőforrások Minisztériuma, és a Nemzeti Tehetségprogram által kiírt „A hazai és határon túli óvodai tehetség-kibontakoztató programok támogatása” (NTP-OTKP-20) című felhívásra.

Az óvoda 500.000 forint támogatást nyert, melyet a 2020/2021. nevelési év során 30 órás tehetséggondozó foglalkozássorozat megvalósítására fordít.

emmi_logo_szines-1 ntp_logo_color

thumb-1920-397522

A „Magyarország projekt” több éve hagyományos esemény óvodánkban. Korábbi években több, programot közösen, intézményi szinten valósítottunk meg, most azonban a kialakult vírushelyzet miatt, csoportonként tervezték meg az eseménydús napokat az óvoda pedagógusai. A magyar identitástudat erősítésének jegyében ismerkedhettek a gyerekek a magyar zászlóval, címerrel, Himnusszal. Képeket, könyveket nézegettünk jellegzetes magyar épületekről, állatokról. Megkerestük a térképen az országunkat, pártát, lobogót, pulikutyát készítettünk. A vidám napokat a sok magyar népdal színesítette.

received_653257258682234 20201020_095244

wallpapertip_noahs-ark-wallpaper_706430 (1)

BIBLIA HÉT

November közepén Bibliai projekthetet tartottunk óvodánkban. A hét központi témája különböző bibliai történetek feldolgozása volt: a kis és középső csoportban Noé, a nagycsoportban Dávid és Góliát illetve Izsák és Rebeka története kelt életre. A programok között szerepeltek ügyességi játékok, kvíz, és kézműveskedés is. A hét megkoronázása a beöltözős mulatság volt, melynek során a gyermekek szabadon választott, a Bibliában szereplő élőlénynek öltözhettek be.

barkaban az allatok jelmezben received_224577172424290 vizilo etetes

gulyasne_bene_szilvia_fuzet

“Számkirály”

A Sztárai Mihály Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola óvodásai a 2019/2020. nevelési évben tehetséggondozó programon vettek részt, mely az NTP-OTKP-19 azonosító számú „A hazai és határon túli óvodai tehetség-kibontakoztató programok támogatása” című pályázat keretében valósult meg.

A pályázaton elnyert 750.000 forint támogatás összegéből a pedagógusok 30 órás tehetséggondozó foglalkozássorozatot valósítottak meg Számkirály néven, amelyen 10 nagycsoportos korú gyermek vett részt.

A gyermekek mélyebben megismerkedtek „Számországgal”, átélték a felfedezés örömét, megtapasztalták, hogy mennyire „király” a számokkal való foglalkozás, a logikus gondolkodás. A támogatásból lehetőség nyílt matematikai fejlesztőjátékok, logikai társasjátékok beszerzésére is.

A pályázat az Emberi Erőforrások Minisztériuma, és a Nemzeti Tehetségprogram támogatásával valósult meg.

gulyasne_bene_szilvia_fuzet másolata

gulyasne_bene_szilvia_fuzet2 másolata