Könyvajánló

Kedves Szülők!

Az óvoda honlapján keresztül is szeretnénk kielégíteni kéréseteket neveléssel kapcsolatos könyvek, kiadványok, cikkek ajánlásával. Ezek nagy része megtalálható az óvoda könyvtárában is, ahonnan kikölcsönözhetitek . Ezzel kapcsolatban Siménfalvi Ágit keressétek.

Havonta új könyveket ajánlunk, reméljük, segítségetekre lesz a gyermeknevelésben.

1. Dr.Henry Cloud: Gyermekhatárok

Az ember jelleme egyben a sorsa is, vallja a pszichológus és családterapeuta szerzőpáros, akik arra keresnek választ, hogy miként állíthatók a határok a jellemformálás szolgálatába.

“Mivel a határok nem születnek együtt a gyerekekkel, a szüleikkel való kapcsolaton keresztül kell beépülniük a személyiségükbe.”

2. Dr.James Dobson: Lányok nevelése

“Hogyan vezessük végig lányunkat a nővé válás útján? Hogyan neveljünk lányainkból erős, egészséges, magabiztos, sikeres nőket?”

• A lányok alapvetően mások, mint a fiúk?
  • Hogyan hat a lányokra szüleik válása?
  • Hogyan járulhatnak hozzá lányunokájuk egészséges neveléséhez a nagyszülők?

Többek között e kérdésekre válaszol a könyv.

3. Gary Chapman: Gyermekekre hangolva

“…a nevelésben minden a szülő és a gyermek közötti szeretetkapcsolaton múlik…”

Minden ember öt kommunikációs csatorna valamelyikén fejezi ki és fogadja be a szeretetet. Akkor leszünk sikeresek a nevelésben, ha felismerjük és “beszéljük” a számára legérthetőbb szeretetnyelvet.

Ezeket a csatornákat és a nevelés mikéntjét írja le ez a könyv.