fő

A téli szünet előtti utolsó napokban tartottuk csoportjainkban a Karácsonyi teadélelőttöket, melynek keretében kisebb eszem-iszommal, karácsonyi zenével és hangulatos fényekkel, ünnepi terítékkel hangolódtunk rá az év egyik legszebb ünnepére. A legnagyobb örömet a karácsonyfa alá rejtett játékok – köztük különféle fejlesztő és logikai játékok, mesekönyvek, babakocsi, szerszámkészlet, babaház, játékautók és még jó néhány apró meglepetés – okozta a gyerekeknek, melyekkel reméljük még hosszú ideig játszhatnak, tevékenykedhetnek örömmel az ovisok.

DSC_0160DSC_0164DSC_0168DSC_0176DSC_0179DSC_0185DSC_0186DSC_0187DSC_0190DSC_0195DSC_0196DSC_0199DSC_0201DSC_0204DSC_0205DSC_0211DSC_0216DSC_0223DSC_0227
A gyerekek nagy örömére idén is ellátogatott óvodánkba a Mikulás.

A fehér szakállú érkezését a “Hangoló” műsora előzte meg, ezután közös énekléssel, és a neki készített rajzokkal várták izgatottan az ovisok a Télapót.

Úgy tűnik idén mindenki jól viselkedett, mert senki nem maradt csomag nélkül és minden óvodás ígéretet tett, hogy a jövőben is szófogadó lesz.
dsc_0664dsc_0675dsc_0700dsc_0783dsc_0764dsc_0761dsc_0759dsc_0730dsc_0720dsc_0716dsc_0707

stars-in-the-night-sky2

A Szamóca csoport óvodásai egy szép októberi délelőtt, helyi járattal látogattak el a Zsolnay negyedben található planetáriumba. A gyerekek közül többen most vettek részt először ilyen izgalmas programon. Az előadást figyelmesen hallgató ovisok bátran tettek fel kérdéseket az elhangzottakkal kapcsolatban.

planetarium4planetarium5planetarium6planetarium8planetarium12planetarium13planetarium15

fo

Bibliai Nap

Újra Bibliai napok a Sztárai oviban!

Idén is megrendezésre került óvodánkban a népszerű „Bibliai napok” program, melynek keretében két történetet, a Jónás utazásait és Jézus a vízen jár fejezetét dolgoztuk fel a gyerekekkel az Aranykönyvből. A történetekre feladatlapokkal hangolódhattak rá az ovisok, amit otthon a szülőkkel közösen oldhattak meg. Az elkészült munkákat apró jutalommal díjaztuk. A program zárásaként a csoportok egymás előtt dramatizálták el a megismert történeket, amelyet közös dícséret  követett. A gyerekek ismét nagy lelkesedéssel vettek részt a témához kapcsolódó ügyességi-, ill. manuális tevékenységekben.

img_3224img_3227img_3242img_3246img_3248img_3250img_3269img_3279
fő

Kirándulás

A Füge csoport végre megtartotta az elmaradt kirándulást. Igaz, hogy nem a Misina állatvédőkhöz utaztunk, hanem a Plazában található Mosolyország játszóházba, de így is nagy élmény volt.

SDC10201 SDC10205 SDC10208 SDC10210

Újra rajzoltunk :)

A tavalyi sikereken felbuzdulva, idén is több rajzpályázatra szeretnénk készíteni alkotásokat.

Mindjárt a tanév elején a ” Nyári élményem”c. pályázaton emléklapot kapott a középső csoportból: Kléger Szonja, Orsós Benjámin, Szabó Zsófi.

Gratulálunk !

Orsós BenjáminSzabó ZsófiKléger Szonja
rajzpaly fő

Így év vége felé már nehezen lehet a gyerekeket motiválni a rajzolásra. Fáradtak, ballagásra próbálunk, meleg van. Mégis az, aki már részt vett rajzversenyen, esetleg jutalmat is kapott, egyből tettre kész, ha újabb pályázatot írnak ki. Ez történt most is. Az idei évben a Kormányhivatal – a megújult pécsi állatkert támogatásával – „Barátaim az állatok” címmel hirdette meg rajzpályázatát.

A Baranya megyei óvodások és alsó tagozatos általános iskolások alkotásait két kategóriában díjazták. A zsűri több száz alkotás közül választott. Az óvodás korosztály első és harmadik helyezését is Sztárais kislánynak sikerült elnyernie! A díjátadó az Expo Centerben megrendezésre kerülő gyermeknapon volt május 28-án.

Gratulálunk Hetesi Elenának és Lovász Tirzának!

Az időjárás igen kedvezett nekünk, mikor a Zsolnay programokat rendezték. A sok eső után, pont a várva várt napon gyönyörű napsütéses délelőtt kelt útra a Cseresznye csoport. A tömegközlekedést már többször gyakoroltuk, most sem volt semmi probléma. A  Csurgó együttes műsorát hallgattuk meg, majd játszótereztünk.

SDC10184SDC10186SDC10187

Rajzpályázat 2.0

Újabb szép eredményeket értünk el a debreceni Huszár Gál Gimnázium, Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda által kiírt pályázaton.

Hetesi Elena 3. helyezett, Orsós Dávid és Lakatos Liána pedig különdíjas lett. A többi résztvevő, Tokodi Emma és Erős János, apró ajándékot kap. A nagy távolság miatt postai úton várjuk a nyereményeket.